Obraz

O Nas

Koło Śpiewu „Lutnia” w Osiecznej w tym roku świętuje Jubileusz 110 rocznicy powstania. Jego założenie, w okresie 

zaborów, miało służyć nadrzędnemu celowi jaki przyświecał wówczas wszystkim Polakom: walka o polskość, zachowanie tożsamości narodowej i integracja mieszkańców.
Dziś z wielkim szacunkiem wspominamy naszych założycieli i mamy nadzieję, że jesteśmy godnymi spadkobiercami ich dzieła.

Kochamy śpiew, doskonalimy kunszt wokalny na cotygodniowych próbach, a efekty naszej pracy prezentujemy na koncertach uświetniających uroczystości państwowe i religijne na terenie Gminy Osieczna i Powiatu Leszczyńskiego.


Chętnie angażujemy się  w realizację projektów propagujących muzykę i wspólny śpiew.  W 2012 r. wzięliśmy udział w projekcie Stowarzyszenia „Z Muzyką do Ludzi” pt. „Zacznij od Bacha”. Wielotygodniowa praca na warsztatach została zwieńczona koncertami, które odbyły się w Lesznie w Kościele Św. Krzyża, w Kościanie w Kościele Farnym oraz w Kunowie w Kościele Św. Andrzeja.

W 2015 r. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie  odbył się Koncert Jubileuszowy „Wielkopolskie Tradycje Śpiewacze".

Prezes leszczyńskiego oddziału PZCHiO zaprosił nas do udziału w tej uroczystości. Staliśmy się częścią ogromnego chóru wielkopolskich śpiewaków, który zaprezentował się  na scenie Auli PWSZ.

Jesteśmy otwarci na wspólne koncertowanie z zaprzyjaźnionymi chórami. W 2013 r. kolędowaliśmy w Domu Kultury w Gostyniu wraz z Chórem „Dzwon”, natomiast w 2014 r. na zaproszenie Chóru „Chopin” z Leszna,  braliśmy udział w integracyjnym podsumowaniu roku artystycznego, które odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna i Starosty Powiatu Leszczyńskiego. Obchody Dni Osiecznej w 2012 r. stały się inspiracją do zaproszenia zaprzyjaźnionego chóru z Zoeterwoude w Holandii i wspólnego koncertowania na osieckim rynku.


Tradycyjnie od wielu lat uczestniczymy w Wielkopolskich Świętach Pieśni i Muzyki organizowanych przez PZCHiO. Śpiewaliśmy w Pakosławiu, Rawiczu i Miejskiej Górce. Jury XXXVIII Wielkopolskiego Święta Pieśni i Muzyki, które odbyło się właśnie w Miejskiej Górce, doceniło naszą pracę chóralną i talent wokalny przyznając  „Lutni” „Złote pasmo”.


Chór „Lutnia” swoim śpiewem stara się promować naszą Małą Ojczyznę. Władze gminne doceniły wkład naszych śpiewaków w rozwój i promocję Gminy, przyznając druhom: Telesforowi Kraśner, Marii Jankowiak, Irenie Gaumer i Ryszardowi Kunze Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna.


Śpiew to nasza pasja, ale przecież parafrazując popularne przysłowie - „ nie samym śpiewem człowiek żyje” - kochamy podróże i lubimy wspólnie spędzać czas.

Na wycieczkach zjeździliśmy prawie całą Polskę i część Europy. Byliśmy w Sudetach,w Zakopanem, na Mazurach, na Roztoczu, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Górach Świętokrzyskich, w Beskidzie Śląskim, w Czechach i Holandii. Gminę Osieczna i Powiat Leszczyński pokonaliśmy na rowerach wzdłuż i wszerz. Wspólne wycieczki i wyjazdy dają nam wiele radości i pozwalają oderwać się od trosk i kłopotów, a wspomnieniom nie ma końca.

Jakie plany na przyszłość? Będziemy śpiewać i bawić się „ do końca świata i o jeden  dzień dłużej” !!!


Dziękujemy, że zechcieliście Państwo odwiedzić naszą stronę. Zapraszamy ponownie, również w nasze szeregi.


Dołącz do Nas :)

Jeśli chcesz zajmować się czymś niebanalnym, nietuzinkowym, mieć ciekawe hobby, przenieś się w inny świat - "świat dźwięków".


Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach Koła Śpiewu "LUTNIA"

Czekamy w każdy wtorek o godz. 1900 w MGOK Osieczna Plac 600-lecia 6


Regulamin Koła Śpiewu "Lutnia"